Szukaj

Konferencje

CETEF'24 - SAVE THE DATE

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na IV Środkowoeuropejskie Forum Technologiczne – CETEF’24, które odbędzie się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, w dniach 20-21 maja 2024 r.

Wręczenie wyróżnienia honorowego - laur technologii przyszłości 2023

Na Uroczystym Posiedzeniu Rady Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii z okazji jej XV-lecia, które odbyło się w dniu 3 lipca 2023r. w Muzeum Gazowni Warszawskiej Spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie, po raz pierwszy wręczono Honorowe wyróżnienia IZTECH „Laur Technologii Przyszłości”.

Podsumowanie Uroczystego Posiedzenia Rady Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii

Serdecznie dziękujemy wszystkim wybitnym osobistościom, którzy zaszczycili nas obecnością na Uroczystym Posiedzeniu Rady Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii z okazji jej XV-lecia, które odbyło się w dniu 3 lipca 2023r. w gościnnych progach Muzeum Gazowni Warszawskiej Spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie.

Otwarte posiedzenie Rady IZTECH

Uprzejmie zapraszamy na uroczyste otwarte posiedzenie Rady Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii z okazji jej XV-lecia, które odbędzie się w dniu 3 lipca 2023r. o godz. 10.30 w w Muzeum Gazowni Warszawskiej w siedzibie Spółki PGNiG S.A., w Warszawie, ul. Seweryna Krzyżanowskiego 7.

II Kongres Radom Przyszłości

Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości z siedzibą w Radomiu ma zaszczyt zaprosić na II Kongres Radom Przyszłości, który odbędzie się w dniach 30.06.2023 – 01.07.2023 roku na dziedzińcu dawnej Fabryki Broni „Łucznik” przy ul. Przemysłowej 9 w Radomiu.

Innowatorium Łukasiewicza '23

Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki – IMiF – Sieci Badawczej Łukasiewicz jako organizator wydarzenia, zaprasza na tegoroczne wydarzenie jakim jest “INNOWATORIUM” ŁUKASIEWICZA”, które odbędzie się 20 czerwca 2023 r. w Poznaniu.

Dni Przemysłu Unii Europejskiej 2023

Dni Przemysłu Unii Europejskiej to flagowe coroczne wydarzenie w Europie, które stanowi forum dyskusji na temat wyzwań stojących przed szeroko rozumianym przemysłem oraz możliwościach wspólnego wypracowania rozwiązań w tym zakresie.

Women in Tech 2023

14 i 15 czerwca na Perspektywy Women in Tech 2023 do warszawskiego Expo XXI zjadą czołowe inżynierki, programistki, specjalistki, naukowczynie, przedsiębiorczynie,

EIC Accelerator

Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Centralna, zaprasza na cykl bezpłatnych szkoleń dotyczących II etapu aplikowania w programie EIC Accelerator, organizowane przez IPPT PAN

Polska Izba Gospodarcza Zaawansowanych Technologii patronem branżowym ITM Industry Europe

Miło nam ogłosić, że jesteśmy patronem branżowym TARGI ITM INDUSTRY EUROPE. To największe targi przemysłowe w tej części Europy. Zachęcamy do udziału i zapraszamy do Poznania już 30.05-2.06.2023!

I Konferencja Uniwersytetów Europejskich

W czasie I Konferencji Uniwersytetów Europejskich odbył się warsztat organizowany we współpracy z Polską Izbą Gospodarczą Zaawansowanych Technologii (IZTECH) pt. Wybrane możliwości Programu Horyzont Europa jako narzędzia wspierania sieci Uniwersytetów Europejskich Ekspertką prowadząca była Katarzyna Walczyk-Matuszyk

Opinie po panelu dyskusyjnym pt. "Widening Countries - Where Are The Real Gaps?" na konferencji EARMA w Pradze

European Association of Research and Technology Organisations (EARTO) zwraca uwagę, że środki mające na celu wzmocnienie wskaźników uczestnictwa krajów “Wideningowych” były “ważnym i pozytywnym” elementem programu “Horyzont Europa”.

Konferencja EARMA w Pradze z udziałem przedstawicieli IZTECH

Prezes IZTECH Zygmunt Krasiński oraz Katarzyna Walczyk-Matuszyk Przewodnicząca Grupy Roboczej IZTECH ds. Programu Ramowego Badań i Innowacji UE Horyzont Europa, biorą aktywny udział w konferencji EARMA.

Kontakt

ul. Taborowa 22
02-699 Warszawa
tel. + 48 22 651 73 87
email. sekretariat@iztech.pl

Śledź nas

Ryszard Pregiel prof. nadzw. dr hab. inż, elektronik i matematyk, habilitacja w zakresie automatyki i robotyki (Politechnika Wrocławska, 1979). Odbył kilka długoterminowych staży naukowych i zawodowych za granicą m.in. w Massachusetts Institute of Technology, Wyższej Moskiewskiej Szkole Technicznej im. Baumana, Bell Telephone Laboratories (USA) i Control Data Corporation (USA). Jest autorem i współautorem podręczników akademickich, książek i licznych artykułów naukowych. Pracę naukowo-dydaktyczną rozpoczął (1961) w Politechnice Wrocławskiej. Następnie pracował w Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, pełniąc szereg funkcji m.in. kierownika katedry informatyki, dziekana Wydziału Informatyki i prorektora ds. nauki.

W całym okresie swojej kariery zawodowej łączył działalność naukowo-dydaktyczną z pracą w przemyśle, m.in. pełnił funkcję dyrektora Instytutu Systemów Sterowania, naczelnego dyrektora Centrum Naukowo-Produkcyjnego Systemów Sterowania w

Katowicach, prezesa Zrzeszenia Przemysłu Automatyki i Aparatury Pomiarowej MERA w Warszawie, prezesa zarządu spółki Investel International i wiceprezesa Radomskiej Wytwórni Telekomunikacyjnej S.A. Jest autorem wielu rozwiązań konstrukcyjnych i projektów technologicznych. W latach 1985-1990 był podsekretarzem stanu w Komitecie Nauki i Postępu Technicznego odpowiedzialnym za gospodarkę Centralnym Funduszem Wspomagania Wdrożeń. Jest członkiem wielu komitetów, stowarzyszeń i redakcji naukowo-technicznych m.in. był przez dwie kadencje członkiem Komitetu Informatyki PAN, członkiem Komitetu Badań Kosmicznych PAN i prezesem Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji. Za swą działalność został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką Zasłużony dla Województwa Śląskiego oraz wyróżniony szeregiem nagród, w tym międzynarodowych, i tytułem Honorowego Złotego Inżyniera.