Aktualności

Szkolenie online: Granty na eurogranty – jak przygotować skuteczny Wniosek

Horyzontalne Punkty Kontaktowe Polska Wschodnia i Polska Centralna oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszają na szkolenie online pt. „Granty na Eurogranty – jak przygotować skuteczny wniosek”.

Data: 28.03.2025

Godzina: 10:00 – 12:30

Rejestracja: https://events.teams.microsoft.com/event/1c8c3544-220c-421c-a64c-90b49b96d4c4@63441aef-da0e-4397-bb7e-f9d4705e963b

„Granty na Eurogranty” to inicjatywa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) mająca na celu wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) oraz organizacji badawczych w skutecznym aplikowaniu o środki z programów Unii Europejskiej zarządzanych centralnie przez Komisję Europejską. Program ten ma na celu zwiększenie innowacyjności i umiędzynarodowienia polskich podmiotów poprzez ułatwienie im dostępu do funduszy europejskich. Środki w ramach Grantów na Eurogranty można otrzymać na działania niezbędne do przygotowania Eurograntu i przeprowadzenia udziału wnioskodawcy w konkretnym naborze w programie UE.

Szkolenie jest skierowane do przedsiębiorców oraz instytucji badawczo-rozwojowych.

Podczas szkolenia omówione zostaną zasady konkursów dla jednostek naukowych i przedsiębiorców. Przeanalizujemy wniosek, koncentrując się na jego skutecznym przygotowaniu, ze szczególnym uwzględnieniem polityk horyzontalnych.

Agenda:

11:00 – 11:05 | Rejestracja i powitanie
11:05 – 11:15 | Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich
11:15 – 12:00 | Jak skorzystać z „Grantów na Eurogranty”?
12:00 – 12:20 | Dostępne źródła finansowania
12:20 – 12:30 | Sesja Q&A

Bio Prelegentów

Agnieszka Banrowska

Pracuje na pograniczu biznesu i nauki w dziedzinie transferu technologii i ochrony własności intelektualnej. Posiada doświadczenie w przygotowaniu i realizacji projektów badawczych, wdrożeniowych i akceleracyjnych. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z komercjalizacją, transferem technologii, pozyskiwaniem funduszy, realizacją prac badawczych, wdrożeniowych, akceleracyjnych i szkoleniowych. Prowadzi szkolenia i warsztaty z obszaru własności intelektualnej, budowania strategii, rozwoju produktów i pozyskiwania środków finansowych. Praktyk w przygotowaniu strategii, analiz rynku oraz wniosków aplikacyjnych, w tym do konkursów Komisji Europejskiej.  Absolwentka Programu TOP 500 Innovators.

Daniel Puch

Ekspert  HPK Polska Wschodnia w zakresie Programu Ramowego UE Horyzont Europa. Kierownik Biura Rozwoju i Programów Międzynarodowych na Politechnice Białostockiej. Doświadczony Project Manager z ponad 20-letnim stażem w zarządzaniu projektami o łącznej wartości przekraczającej 100 milionów euro. Pracuje głównie nad projektami finansowanymi przez programy europejskie, takie jak Horizon Europe, zajmując się wszystkim, od analizy wykonalności i pisania wniosków po realizację i raportowanie końcowe.

Michał Kaczmarek

Od 2007r. nieprzerwanie związany z projektami badawczymi UE. Koordynator Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Makroregion Polska Centralna do PR Horyzont Europa. Posiada doświadczenie oraz wiedzę z zakresu Programów Ramowych UE oraz komplementarnych źródeł finansowania.

Realizator licznych grantów krajowych i międzynarodowych. Ekspert w zakresie doboru odpowiedniego źródła finansowania do pomysłu badawczego, aplikowania, realizacji i zarządzania projektami.

Katarzyna Wójcik-Suława

Kierownik Sekcji Kontraktowania i wieloletni ekspert w Departamencie Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie przygotowywania i realizacji naborów organizowanych w ramach programów rozwoju gospodarki, wspierających działalność innowacyjną i badawczą oraz wzrost eksportu mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Obecnie zajmuje się przygotowywaniem i organizacją naborów w ramach działania 2.25 Promocja marki innowacyjnych MŚP oraz działania 2.12 Granty na Eurogranty Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Posiada doświadczenie nie tylko w zakresie organizacji naborów, ale również w zakresie wdrażania, kontroli i rozliczania projektów.

Magdalena Ohanyere

Ekspert Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w Departamencie Internacjonalizacji Przedsiębiorstw. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie realizacji naborów organizowanych w ramach programów rozwoju gospodarki, wspierających działalność innowacyjną i badawczą oraz wzrost eksportu mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Teoretyk i praktyk, w szczególności w zakresie działań 2.25 Promocja marki innowacyjnych MŚP oraz działania 2.12 Granty na Eurogranty Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki.

Kontakt

ul. Taborowa 22
02-699 Warszawa
tel. + 48 22 651 73 87
email. sekretariat@iztech.pl

Śledź nas

Ryszard Pregiel prof. nadzw. dr hab. inż, elektronik i matematyk, habilitacja w zakresie automatyki i robotyki (Politechnika Wrocławska, 1979). Odbył kilka długoterminowych staży naukowych i zawodowych za granicą m.in. w Massachusetts Institute of Technology, Wyższej Moskiewskiej Szkole Technicznej im. Baumana, Bell Telephone Laboratories (USA) i Control Data Corporation (USA). Jest autorem i współautorem podręczników akademickich, książek i licznych artykułów naukowych. Pracę naukowo-dydaktyczną rozpoczął (1961) w Politechnice Wrocławskiej. Następnie pracował w Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, pełniąc szereg funkcji m.in. kierownika katedry informatyki, dziekana Wydziału Informatyki i prorektora ds. nauki.

W całym okresie swojej kariery zawodowej łączył działalność naukowo-dydaktyczną z pracą w przemyśle, m.in. pełnił funkcję dyrektora Instytutu Systemów Sterowania, naczelnego dyrektora Centrum Naukowo-Produkcyjnego Systemów Sterowania w

Katowicach, prezesa Zrzeszenia Przemysłu Automatyki i Aparatury Pomiarowej MERA w Warszawie, prezesa zarządu spółki Investel International i wiceprezesa Radomskiej Wytwórni Telekomunikacyjnej S.A. Jest autorem wielu rozwiązań konstrukcyjnych i projektów technologicznych. W latach 1985-1990 był podsekretarzem stanu w Komitecie Nauki i Postępu Technicznego odpowiedzialnym za gospodarkę Centralnym Funduszem Wspomagania Wdrożeń. Jest członkiem wielu komitetów, stowarzyszeń i redakcji naukowo-technicznych m.in. był przez dwie kadencje członkiem Komitetu Informatyki PAN, członkiem Komitetu Badań Kosmicznych PAN i prezesem Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji. Za swą działalność został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką Zasłużony dla Województwa Śląskiego oraz wyróżniony szeregiem nagród, w tym międzynarodowych, i tytułem Honorowego Złotego Inżyniera.