Szukaj

Aktualności

Forum Prawa Własności Przemysłowej 2024

Zamysłem Forum jest przedstawienie i omówienie niedogodności, z jakimi stykają się praktycy, występując zarówno przed Urzędem Patentowym RP, jak i sądami własności intelektualnej. Punktem odniesienia do dyskusji będą doświadczenia na poziomie krajowym oraz na poziomie europejskim, gromadzone w postępowaniach przed Europejskim Urzędem Patentowym oraz Urzędem Unii Europejskiej do Spraw Własności Intelektualnej.

  • Potrzebujemy nowej ustawy czy wystarczy jedynie nowelizacja prawa własności przemysłowej?
  • Co w zakresie prawa własności przemysłowej wymaga najpilniejszych zmian?
  • Jak sprawić, aby prawo służyło rozwojowi innowacji w polskich przedsiębiorstwach?
  • Urząd błyskawiczny, czyli krótsza procedura i wysoka jakość – czy to w ogóle możliwe?

To jedynie kilka z wielu tematów, które zostaną poruszone podczas Forum Prawa Własności Przemysłowej, organizowanego przez Polską Izbę Rzeczników Patentowych, w której udział wezmą przedstawiciele Izby, polityki, administracji i biznesu.
Wydarzenie odbędzie się w dniach 23 i 24 września br.
Polska Izba Rzeczników Patentowych chce, aby ta debata była ważnym krokiem w znalezieniu rozwiązań dla stworzenia przyjaznego otoczenia prawnego w obszarze prawa własności przemysłowej.

Podczas niej wypowiedzą się goście, którzy na co dzień mierzą się z zawiłościami obecnego prawa, niedostosowanego do wyzwań rzeczywistości.

Ciekawi Cię ta tematyka? Zapisz się na streaming! → https://lnkd.in/dk7kX74h

Dołączenie do wydarzenia online daje Ci możliwość:

  • dostępu do dyskusji na żywo,
  • wysłuchania wszystkich paneli lub tylko wybranych,
  • obejrzenia nagrania z dyskusji w dowolnym czasie, jeśli nie możesz być na żywo,
  • otrzymania publikacji, stanowiącej zbiór postulatów wynikających ze spotkania.

Więcej informacji na temat paneli w ramach Forum Prawa Własności Przemysłowej na profilach PIRP.

Kontakt

ul. Taborowa 22
02-699 Warszawa
tel. + 48 22 651 73 87
email. sekretariat@iztech.pl

Śledź nas

Ryszard Pregiel prof. nadzw. dr hab. inż, elektronik i matematyk, habilitacja w zakresie automatyki i robotyki (Politechnika Wrocławska, 1979). Odbył kilka długoterminowych staży naukowych i zawodowych za granicą m.in. w Massachusetts Institute of Technology, Wyższej Moskiewskiej Szkole Technicznej im. Baumana, Bell Telephone Laboratories (USA) i Control Data Corporation (USA). Jest autorem i współautorem podręczników akademickich, książek i licznych artykułów naukowych. Pracę naukowo-dydaktyczną rozpoczął (1961) w Politechnice Wrocławskiej. Następnie pracował w Uniwersytecie Śląskim, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, pełniąc szereg funkcji m.in. kierownika katedry informatyki, dziekana Wydziału Informatyki i prorektora ds. nauki.

W całym okresie swojej kariery zawodowej łączył działalność naukowo-dydaktyczną z pracą w przemyśle, m.in. pełnił funkcję dyrektora Instytutu Systemów Sterowania, naczelnego dyrektora Centrum Naukowo-Produkcyjnego Systemów Sterowania w

Katowicach, prezesa Zrzeszenia Przemysłu Automatyki i Aparatury Pomiarowej MERA w Warszawie, prezesa zarządu spółki Investel International i wiceprezesa Radomskiej Wytwórni Telekomunikacyjnej S.A. Jest autorem wielu rozwiązań konstrukcyjnych i projektów technologicznych. W latach 1985-1990 był podsekretarzem stanu w Komitecie Nauki i Postępu Technicznego odpowiedzialnym za gospodarkę Centralnym Funduszem Wspomagania Wdrożeń. Jest członkiem wielu komitetów, stowarzyszeń i redakcji naukowo-technicznych m.in. był przez dwie kadencje członkiem Komitetu Informatyki PAN, członkiem Komitetu Badań Kosmicznych PAN i prezesem Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji. Za swą działalność został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką Zasłużony dla Województwa Śląskiego oraz wyróżniony szeregiem nagród, w tym międzynarodowych, i tytułem Honorowego Złotego Inżyniera.